História klubu

HK Ružinov 99 Bratislava je slovenský hokejový klub. Vznikol v roku 1957.Pôsobil dlhé roky v 1. slovenskej národnej hokejovej lige. Od svojho založenia bola BEZ-ka základňou pre mnohých vynikajúcich hráčov ktorí neskôr zakotvili v Slovane. V roku 1996 sa premenoval na ŠHK Danubia 96 Bratislava a pôsobil v 1. hokejovej lige. V roku 1999 zmenil klub názov na HK Ružinov 99 Bratislava pod ktorým pôsobí dodnes.

Úspechy klubu

HK Ružinov 99 Bratislava za svoju viac ako 50 ročnú históriu dosiahol mnoho úspechov. Môže sa napríklad pýšiť trojnásobným víťazstvom v 2. hokejovej lige.

Klub taktiež stojí za menami ako Jozef Bukovinský, Ivan Dornič, Ján Filc, Jaroslav Halák, Dušan Pašek, Vladimír Bereš či Roman Kukumberg.

V súčasnosti náš klub HK Ružinov reprezentujú na najvyššej svetovej úrovni hráči NHL Martin Fehérváry ( Washington Capitals ), Adam Ružička ( Calgary Flames ).

Reprezentanti Adam Liška, Šimon Petráš, Filip Krivošík, Roman Žitný, Martin Vitáloš patria k hokejovej špičke.

Všetci títo hráči v nedávnej minulosti obliekali dres HK Ružinov. Tréner extraligových Michaloviec Peter Kúdelka ako tréner začínal a vyrastal v našom klube.