Juniori zdolali Liptovský Mikuláš. Na Michalovce opäť nestačili

Ružinovskí juniori sa počas uplynulého víkendu predstavili na ihriskách súperov. Kým v sobotu na ľade Liptovského Mikuláša jednoznačne triumfovali v pomere 6:0, o deň neskôr už na Michalovce nestačili a podľahli im 2:4. Našim juniorom v súčasnosti patrí v tabuľke druhej najvyššej súťaže šiesta priečka.

V sobotu vykorčuľovali juniori na ľade v Liptovskom Mikuláši, kde od začiatku stretnutia udávali tempo hry. Rovnovážny stav sa menil aj napriek tomu až v úvodných sekundách druhej časti, keď presne mieril Koza. Ružinovčania nepustili opraty zápasu a už v závere prostrednej časti si vypracovali pohodlný náskok. Na 2:0 upravil Šalka, tretí gól pridal Sivík a štvrtý pridal v presilovej hre Adamovič. Ani tretia tretina už nepriniesla prekvapenie na úkor Bratislavčanov, ktorí boli naopak pri chuti. Na 5:0 zvýšil Kovačovský a výborný výkon podčiarkol opäť v početnej výhode dvojgólový strelec Adamovič. Naši juniori si teda v priamom súboji o priebežné piate miesto v tabuľke pripísali dôležité tri body.

Aj v nedeľnom dueli na ihrisku Michaloviec naši juniori výborne začali. Skóre otvoril v oslabení Adamovič. Domáci zvýšili obrátky a podarilo sa im vyrovnať zásluhou Duhoňa. Posledné slovo v prvej tretine však opäť patrilo našim chlapcom, ktorí sa dostali do vedenia, keď mieril presne Šalka. O osude zápasu a najmä o tom, že tri body zostanú na východnom Slovensku rozhodla prostredná časť. V nej najskôr domáci vyrovnali, aby o tri minúty neskôr viedli o gól po presnej strele Farkaša. Aj napriek viacerým príležitostiam, či početným výhodám sa už Ružinovčanom nepodario vyrovnať, naopak udreli opäť domáci. Štvrtýkrát v zápase mieril presne Šiňanský v presilovke. Juniori si tak z dvojzápasu odniesli domov tri body a najbližšie sa predstavia   na domácom ľade najbližšiu sobotu, kde privítajú hokejistov z Piešťan.