Zápasy víkendu 🏒🥅

Juniori doma podľahli tesne Dubnici. S Považskou Bystricou nezvládli tretiu tretinu.
Dorastenci si poradili aj s Novými Zámkami aj s Levicami.
Kadeti zvíťazili v sobotu doma s Trnavou a v nedeľu s HKL.
Žiacke kategórie zaznamenali 3 víťazstvá a jednu remízu.

Ružinovskí juniori počas uplynulého víkendu na domácom ľade najskôr privítali hokejistov z Dubnice nad Váhom a aj Považskej Bystrice. Kým v prvom dueli domáci tesne prišli o body, v druhom zápase nezvládli najmä tretiu tretinu. Našim juniorom v súčasnosti patrí v tabuľke druhej najvyššej súťaže šiesta priečka.
Sobotňajší duel s Dubnicou priniesol zo začiatku opatrný hokej na oboch stranách. Po úvodných minútach sa naši juniori dostali k dvom presilovým hrám, ktoré ale nedokázali využiť. Práve početné výhody boli v zápase rozhodujúce. Prvý gól inkasovali domáci, keď sa v presilovke presadil hosťujúci Silchenko. Ružinovčania svojho súpera, ktorému chceli oplatiť porážku z minulého víkendu jasne prestrieľali, brankár hostí bol ale pozorný. Na tabuli tak svietil pred poslednou dvadsaťminútovkou najtesnejší rozdiel 0:1. Záverečná tretina priniesla nervozitu na oboch stranách, čo sa prejavilo na počte trestných minút. Práve z faulov domácich vyťažili hostia z Dubnice aj druhý presný zásah, keď rozvlnil sieť Pelech. Záverečný nápor našich juniorov priniesol vytúžený kontaktný gól, ktorý zaznamenal v presilovke Martin Papaj. Zverenci trénera Romana Vargu však už ďalší zásah nepridali a tak podľahli Dubnici aj v druhom vzájomnom meraní síl, tentoraz tesne 1:2.
V nedeľu privítali juniori hokejistov z Považskej Bystrice a od úvodných minút bolo vidieť, že chcú bodovať naplno. Naši Ružinovčania však museli polovicu zápasu dohánať jednogólové manko súpera. Do vedenia domácich poslal v početnej výhode Patrik Topor a do poslednej prestávky tak išli s tesným náskokom. Hostia dokázali už v úvode poslednej časti vyrovnať zásluhou Michalíka a na začiatku záverečnej desaťminútovky už viedli o gól, keď mieril presne Lukan. Domáci Ružinov aj napriek snahe už nedokázal na gól Považskej Bystrice odpovedať a junior tak nebodovali ani v druhom domácom víkendovom zápase.

Naši chlapci sa predstavia najbližšie v sobotu na ľade Liptovského Mikuláša.

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *