Jaroslav Halák je v superforme

Jaroslav Halák je v superforme💪👑

Jaro Halák prišiel do Bostonu na pozíciu dvojky. Jednotkou mal byť vlastne Tuukka Rask. Situácia sa však vyvinula úplne ináč. Slovenský brankár odchytal už 11 zápasov s priemerom inkasovaných gólov 1,77 na zápas a koeficientom 94,77. Je to vynikajúca štatistika a Raskove čísla sú podstatne horšie.
Ešte stále máme v pamäti Jarove vynikajúce výkony v Teame Europe na Svetovom pohári pred 3 rokmi alebo jeho skvelé výkony v drese Slovenska na Olympiáde vo Vancouveri.
V novodobej hokejovej histórii Slovenska je Jaroslav Halák bezkonkurenčne najlepším slovenským gólmanom. V NHL hral v Montreale Canadiens, Washington Capitals, St. Luis Blues, New York Islanders a teraz chytá v Boston Bruins.
Všetky tieto fakty sú dostatočne známe. Jaroslava Haláka dnes pozná každý, kto sa čo len trochu zaujíma o hokej. A pri jeho mene sa uvádza ako materský klub HK Ružinov Bratislava. V Ružinove chytal Jaro ešte v mužstve dorastu. Až potom prešiel do juniorky a čoskoro aj do tímu dospelých Slovana Bratislava. Či už v Ružinove alebo v Slovane si ho jeho bývalí tréneri a spoluhráči pamätajú predovšetkým ako veľmi usilovného a pracovitého mladého športovca. Každý tréning odtrénoval naplno a nikto by si nevedel predstaviť, že by na tréningu chýbal a neodchádzal z ľadu ako posledný. Až keď už unavil všetkých strelcov. V Slovane pomohol juniorke k titulu, ale pravidelne nastupoval už aj za tím dospelých v slovenskej extralige – v základnej časti a aj v play–off. Až keď už bol pripravený, vybral sa do zámoria.
Dres s menom Halák visí pod strechou Zimného štadióna Vladimíra Dzurillu. A práve podobizeň Vlada Dzurillu, slovenskej brankárskej legendy z minulosti, nosil na svojej prilbe Jaro Halák v zápasoch NHL alebo aj na Olympiáde vo Vancouveri.

 

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *