Spomienka na minulú sezónu 2

Za niekoľko dní vykorčuľujú naše tímy opäť na ľad pred novou sezónou. Z tej poslednej však zostalo niekoľko výrazných spomienok:

Skvelé 2. miesto našich prípravkárov na ORANGe CUPe

Na jubilejnom 10. Ročníku Orange Cupu (majstrovstvách Slovenska prípraviek) obsadili naši chlapci skvelé 2. miesto. Zavŕšili tak 3- ročné snaženie hráčov a trénerov a potešili všetkých, ktorí ich po tieto roky podporovali – rodičia, známi, vedenie klubu … Ukončili tak svoje pôsobenie v minihokeji a od budúceho ročníka prejdú na „veľký“ hokej. Poďme si ale pekne po poriadku trošku priblížiť cestu ako tento úspech dosiahli.
Najskôr si povieme, čo Orange Cup je a ako sa hrá.
Ako som už spomínal, Orange Cup je turnaj, ktorý sa považuje za majstrovstvá Slovenska prípraviek v hokeji. Má už 10-ročnú tradíciu a Orange Cup hrali v jeho prvých ročníkoch hráči, ktorých sme mohli vidieť v našich národných reprezentáciách do 18 aj 20 rokov.
Systém turnaja je nastavený tak, že sa hrá najskôr 6 kvalifikačných turnajov (2 turnaje na západe Slovenska, 2 na strednom Slovensku a 2 na východnom Slovensku). Tento rok boli organizátormi turnajov: Senica, Nové Zámky, Banská Bystrica, Žilina, Michalovce a Vranov nad Topľou. Na každom turnaji je 6 (niekedy aj 7) tímov, z ktorých len 1 tím postupuje do celoslovenského finále. Tímy sú rozdelené do dvoch skupín po tri tímy, kde sa hrá každý s každým a víťazi skupín hrajú medzi sebou o celkového víťaza turnaja. Jednotlivé tímy sú rozdelené na tím „A“ a tím „B“, ktoré hrajú svoje zápase súbežne a skóre zápasu sa spočítava z oboch zápasov dokopy. Hrací čas je 2x 15 min. čistého času.
Tak a teraz sa spolu pozrime na cestu našich „strieborných“ Ružinovčanov ORANGE CUPom.
HK Ružinov 99 Bratislava bol zaradený na kvalifikačný turnaj do Nových Zámkov kde nám v „B skupine“ robili spoločnosť tímy HK Iskra Partizánske a HK Levice. V „A skupine“ boli tímy: HK Lokomotíva Nové Zámky, HOBA Bratislava a HK Trnava. Turnaj sa konal 4.marca 2018.
V 1. Zápase sa naši chlapci postavili proti HK Levice, ktoré sme porazili 7:3. Druhým súperom našich bol tím z Partizánskeho, ktorý nás v sezóne už 2x porazil a ktorému sme to chceli vrátiť práve na tomto turnaji. Po skvelom a bezchybnom výkone sme Iskru porazili 15:4 a išli sme plný odhodlania do finále turnaja proti HOBE Bratislava.
Keď som písal, že Partizánske nás v sezóne 2x porazilo a bolo favoritom zápasu, finále favorita nemalo, aj keď sme HOBU v sezóne 2x porazili my(vždy iba o 1 gól).
Keď mi dovolíte tak toto finále s veľkým F by som si dovolil opísať podrobnejšie lebo ešte teraz, keď píšem tieto riadky, mi nabiehajú „zimomriavky“.
Finále sa nevyvíjalo podľa našich predstáv. Pomerne skoro sme prehrávali 0:2 a na našich chlapcoch bola vidieť nervozita a dôležitosť zápasu(v ich hokejovej “kariére“ to bol zatiaľ najväčší zápas) sa prejavila hneď na začiatku. Po strele a dorážke Alexa Alfӧldyho sme znížili na 1:2, ale následne sme inkasovali ešte 1 gól a polčasové skóre 1:3 neveštilo nič dobré. Cez polčas tréneri oboch tímov chlapcov ukľudnili, povzbudivými slovami im dodali stratené sebavedomie a chlapci začali opäť veriť v úspešný výsledok. 2. Polčas sme začali najlepšie ako sa dalo a hneď v 2. minúte po individuálnej akcii Davida Krajča sme znížili na rozdiel jedného gólu. Po pár minútach nezmeneného stavu sme inkasovali 4. gól a na svetelnej tabuly svietil stav 2:4 v náš neprospech a do konca zápasu zostávalo 6 minút. Chlapci hrali ako v tranze a v priebehu 2 minút sa nám podarilo zápas vyrovnať. Na 3: 4 znížil po dobre zrealizovanom blafáku Samuel Sivák a na 4:4 vyrovnal Adam Alfӧldy krásnou strelou do vinkla. Do konca zápasu zostávali 3 minúty a stav bol 4:4(už viete prečo tie „zimomriavky?“). Zápas sa zrazu začal odznova. A potom to prišlo! 90 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času sme strelili po dorážke gól Adamom Mazáčekom a zrazu sme viedli 5:4. Do konca zápasu sme umnou hrou súpera už k ničomu nepustili a radosť všetkých Ružinovčanov mohla vypuknúť a verte mi, že aj vypukla. Chlapci boli radi, že sa im podarilo zápas vyhrať a po prvých oslavách si ešte priamo na lade uvedomili, že o mesiac pôjdu klub „reprezentovať“ na finálový turnaj do Košíc.
Celoslovenský finálový turnaj KOŠICE
Po opadnutí emócií a tvrdých tréningov sme sa po mesiaci, 8.4.2018, predstavili na finálovom turnaji v Košickej CROW ARENE. Opäť sme boli zaradení do „B skupiny“ spolu s tímami HK 32 Liptovský Mikuláš a HK ŠKP Poprad, skupinu „A“ tvorili tímy: HC Košice, MšHKM Žilina a HK Dukla Trenčín.
Prvý zápas sme nastúpili proti hráčom Liptovského Mikuláša a po výsledku 16:2 sme čakali na druhý zápas. V ňom nás už čakal ťažší súper z Popradu a tak to aj bolo. Nakoniec sme po výsledku 13:7 posunuli Kamzíkov na 2.miesto v skupine a o celoslovenského majstra sme išli hrať s najťažším možným súperom – hokejistami z Trenčína.
Finále sme po výsledku 4:8 prehrali, ale treba povedať, že chlapci na turnaji nechali svoje srdcia a všetku svoju energiu. Jedným dychom musím dodať, že chlapci z Dukly boli po celý zápas lepší a zaslúžili si zvíťaziť. Po tomto výsledku nám nezostávalo nič iné ako súperovi pogratulovať k 1.miestu a tešiť sa z nášho druhého. Sláva víťazom, česť porazeným. Táto veta platí v každom prípade, ale myslím si, že podľa toho čo naši chlapci dosiahli a ako bojovali na oboch turnajoch Orange Cupu ako aj po celú sezónu si dovolím tvrdiť, že SLÁVA patrí aj IM.
Na záver: Mená hráčov, ktorí sa o tento úspech postarali:
Oliver Vajsochr, Adam Haroník – Martin Adamkovič, Adam Alfӧldy, Alex Alfӧldy, Samuel Cabúk, Lucas Čongrády, Samuel Dulík, Branislav Fatul, Ján Fischer, Patrik Fülӧp, Martin Havrilla, David Krajč, Samuel Mariánek , Adam Mazáček, Márk Mózeš, Tomáš Nekoranec, Samuel Páleník, Samuel Sivák, Arthur Sredau, Filip Stanko, Matej Vančo.
Tréner Matúš Kadraba, vedúci družstva Juraj Alfӧldy.