Spomienka na minulú sezónu 1

Za niekoľko dní vykorčuľujú naše tímy opäť na ľad pred novou sezónou. Z tej poslednej však zostalo niekoľko výrazných spomienok.

Náš tím dorastencov síce nezačal sezónu dobre, ale postupne sa chlapci dostávali do formy a dostali sa do play-off 1. ligy dorastu. V play-off sa prebojovali až do finále proti ŠKP. Finále sa hralo na 3 víťazné zápasy a naši dorastenci prehrávali po 3 zápasoch 1:2. Priebeh zápasu štvrtého naznačoval, že bude posledným. Po 2 tretinách HK Ružinov prehrával 1:2 a na začiatku 3. tretiny musel hrať päťminútové oslabenie za obrancu Dorotoviča, ktorý dostal trest do konca zápasu.
Všetci si možno mysleli, že je všetko stratené. V poslednej časti zápasu však nastal taký obrat na aký sa len tak ľahko nezabúda. Naši chlapci zápas nevzdali, bojovali až do konca a dotiahli zápas do predĺženia. V predĺžení potom zápas rozhodol tvrdou a presnou strelou Filip Sivík po presnom pase Jozefa Vozára.
Stav série týmto víťazstvom vyrovnali naši chlapci na 2:2 a rozhodovalo sa v poslednom piatom zápase. Naši chlapci v ňom zvíťazili 3:2 a stali sa víťazmi 1. dorasteneckej ligy. Ich radosť zo zisku titulu a oslavy priamo na ľade si môžeme znovu pozrieť na videozázname.