Problém Cíger

Ohovárania Zdena Cígera sú  nezmyselné, založené na klamstve a na formuláciách typu „dostalo sa mi do uší…“ Veľmi sa mi nechce strácať čas týmito nezmyslami, ale musím reagovať.

Skutočným spúšťadlom Cígerovej nevôle a zloby bolo finále1.ligy dorastu medzi jeho ŠKP a naším HK Ružinov.  Cíger bol veľmi blízko k víťazstvu ale sľubný náskok prekoučoval a v oblasti koučingu jasne prehral proti nášmu trénerovi.

My sme tú sériu brali športovo, Cíger zjavne nie.

Cígera som už niekoľko týždňov nevidel, on však vie kde ma na štadióne môže nájsť. Kým nezačal písať Zdeno svoje nezmysly, ani sme nevedeli, že s ním máme konflikt. To, čo sme si s ním pred sezónou dohodli, my dodržiavame. Ešte stále v našom tíme prípravky môžu trénovať a hrať deti, pre ktoré v tejto sezóne nemal uplatnenie u seba. Požiadal nás o to. My slovo držíme.

 

Prečo sa stavia Zdeno Cíger do úlohy radcu a vševedka. Chce nám vnucovať svoje predstavy. Veď nemá ani trénerské vzdelanie. My sa máme s kým poradiť. To  radšej konzultujeme dôležité veci s Janom Filcom, majstrom sveta a skutočným odborníkom.

Zdeno nech sa stará o svoj klub a nenaváža sa do nášho. On má fungovanie svojho klubu postavené úplne inak. Má len niekoľko hráčov z ktorých sa snaží vytvoriť dva tímy. Aby mal dostatok hráčov, musí zostavu doplniť dievčatami alebo sa snažiť dostať na hosťovanie hráčov z iných klubov. Horšie je, keď potom inzeruje svoj tryout na facebookovej stránke HK Ružinov. To je chrapúnstvo. Chce okamžitý výsledok. Ani to mu v tejto sezóne nevyšlo.

HK Ružinov sa stará o celú štruktúru tímov. To znamená 10 tímov a momentálne asi 260 mladých hráčov. A my chceme s týmito hráčmi pracovať. Našou prioritou nie je lanáriť k nám hráčov z iných tímov. O zostave rozhodujú tréneri. Všetci naši tréneri sú kompetentní a kvalifikovaní. Trénerovi bez licencie by sme deti nezverili.  Vedenie klubu im do zostavy nehovorí. Netlačíme na trénerov kvôli výsledkom. Našou úlohou je vychovávať mladých ľudí na športových princípoch a z nich prirodzene vyskočia aj takí hokejisti, ktorí môžu hrať aj profesionálne.

 

Pod každý list sa podpisujeme, Ak vidíme problém, otvorene o ňom hovoríme. Je to v záujme nášho slovenského hokeja. Žiadne bonzovanie alebo anonymy.

Žiadny anonym na Cígera, jeho akadémiu ani ŠKP neprišiel na SZĽH!!!

Takúto informáciu sme dostali od predstaviteľov hokejového zväzu

 

V Cígerovom tíme kadetov nastupovala ako brankárka  dospelá 27-ročná žena. Dodnes jej patrí najlepšia štatistika v úspešnosti zásahov v súťaži kadetov.  Vďaka nej získali ŠKP rozhodujúce body a tú súťaž považujeme dodnes za neregulárnu. Účinkovanie dospelej ženy medzi 14-ročnými chlapcami považujeme za nefér a neprípustné. Preto bolo  našou povinnosťou protestovať proti takýmto praktikám. Aj vzhľadom na našich trénerov, aj vzhľadom na chlapcov.

 

Takýmto spôsobom sa dostali kadeti Zdena Cígera do kvalifikačného turnaja 3 tímov- ŠKP, Nitra Prešov. Podľa propozícií sa mal hrať na neutrálnej pôde. A tak sa hral v Bratislave na Štadióne Ondreja Nepelu. S odôvodnením, že veď je to predsa na neutrálnej pôde. Nahnevaní tréneri Prešova nás vtedy navštívili v Ružinove a hovorili o bratislavskom podvode.

Zabezpečiť si takýmto spôsobom najlepšie podmienky pre dosiahnutie čo najlepšieho výsledku nemá nič spoločné so zdravou konkurenciou. Takéto praktiky škodia slovenskému hokeju a vnášajú len rozkol. Tento problém sme však doteraz nikde neriešili.

 

Žiadali sme prešetriť zákrok ruského hráča v drese Cígerovho tímu dorastencov. Náš chlapec skončil po zákroku Rusa v nemocnici. Apropo odkiaľ sa vzal Rus v drese ŠKP? Veď Cíger všade proklamuje charitu a že u neho hrajú chudobní slovenskí chlapci. Za štart cudzinca treba zaplatiť 3.000 EUR ako poplatok. A takýchto Rusov u neho hralo niekoľko.

Aj ŠKP dalo podnet na zastavenie činnosti nášho hráča, lebo im zranil ich dorastenca. Bolo to z ich strany oprávnené, my  to tak aj berieme. Nepovažovali sme podnet ŠKP proti nám za dôvod ku konfliktu.

 

S kýmkoľvek Zdeno Cíger spolupracoval, obrátilo sa to proti tomu dotyčnému. Či to bol v posledných rokoch terajší prezident SZĽH alebo nedávno HOBA. Len pred necelým rokom hľadal vinníka za svoj neúspech na Majstrovstvách sveta v prezidentovi SZĽH. Priviedol Slovensko na pokraj katastrofy a vypadnutia.

Teraz zaznamenal výsledkový neúspech s oboma svojimi tímami. A hľadá vinníkov. Lenže chyba bude asi v ňom.

Nech nám dá pokoj, nech máme radosť z práce s našimi mladými hokejistami. A on nech sa stará o svojich.

 

 

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *