Pohľad hlavného trénera kadetov HK Ružinov´99 na zápasy 13 a 14 kola

Zápas 19.11.2017 sme odohrali proti MHKM Skalica na domácom ľade v Hale II a už od úvodných minút bolo jasné, že koncentrácia tímu na tento zápas je veľmi nízka. V prvom striedaní sme po zbytočnej strate puku v našom obrannom pásme v čase 01:05 inkasovali prvý gól a už v 7 minúte to bolo opäť po nedôslednom plnení si obranných povinností už 0:2. Hráči súpera vycítili svoju šancu a začali dôrazne forčekovať naše rozohrávky a začali sa individuálne presadzovať aj jeden proti jednému, čo bol veľký problém. Na základe aktivity súpera sme v oslabení inkasovali ďalší gól na 0:3 a v tom momente to už vyzeralo veľmi zle. Aj keď sme si vyžiadali oddychový čas a vymenili sme brankára, výkon v prvej tretine hodnotím zatiaľ, ako najhorší v tejto sezóne. Cez prestávku sme si povedali, že máme na to, aby sme tento zápas otočili, ale musíme zlepšiť pohyb a dôraz. Do druhej tretiny sme vstúpili lepšie, ale stále nám viazla kombinácia a nevedeli sme pokryť dobre korčulujúcich útočníkov hostí, ktorích sme púšťali do nebezpečnej vzdialenosti k našej bráne. Z takejto akcie súpera padol aj štvrtý gól 0:4. Za 18 sekúnd po inkasovanom góle sa nám podarilo s Patrikom Fugersym znížiť stav zápasu na 1:4 a od tejto chvíle sme začali „dobýjať“ bránku súpera. Súper nám však umnou hrou a pokrývaním predbránkového priestoru nedovolil dostať sa do gólovej príležitosti. Do tretej tretiny sme vstúpili aktívne a už v prvom striedaní sme Matejom Jakubom znížili stav stretnutia na 2:4. V ďalšom priebehu tretiny sme sa opäť snažili streliť kontaktný gól, čo sme však nedokázali ani počas dvoch presiloviek a ani v závere zápasu počas power-play. Som presvedčený, že podcenením súpera v prvej tretine a nepresnou kombinačnou hrou v ďalšom priebehu zápasu sme sa obrali o body v tomto zápase. Na druhej strane je potrebnú sa učiť hrať hokej aj pod tlakom výsledku a času, čo si chlapci v tomto zápase zatiaľ neúspešne vyskúšali.

Zápas 26.11.2017 sme odohrali proti HC ŠKP BA na domácom ľade Hala I. V tomto zápase sme sa rozhodli vyskúšať hrať na štyri kompletné formácie. V prvej a druhej bezgólovej tretine sa snažili hráči plniť si svoje povinnosti a je potrebné pochváliť hlavne hráčov z tretej a štvrtej formácie, že si splnili svoju úlohu v tomto zápase a zobrali súperovi množstvo síl bez inkasovaného gólu. V tretej tretine po tom, čo sme cez prestávku zredukovali hráčov na tri formácie a očakávali sme zvýšenie tlaku na súperovu bránu, prišlo individuálne zaváhanie v našom obrannom pásme a súper otvoril skóre stretnutia 0:1. Zhruba o tri minúty to bolo po nedorozumení obrannej dvojice s strednom pásme a samostatnom nájazde súperovho hráča už 0:2. V ďalšom priebehu tretiny sme neboli schopní prekonať dobre chytajúceho brankára hostí ani v závere pri súčasne hranej presilovej hre a power-play. V tomto zápase som viac očakával od prvej a druhej formácie, ktorá sa nedokázala v celom zápase presadiť. Ani v rozhodujúcom momente druhej tretiny pri dlhej presilovke 5 na 3, ktorý podľa môjho názoru výrazne ovplyvnil ďalší vývoj stretnutia, sme nedokázali zohrať nacvičený signál. Treba však aj pochváliť brankára Riša Noskoviča za bravúrne zákroky, ktorými nás stále držal v zápase o body.