Pohľad hlavného trénera kadetov HK Ružinov´99 na zápasy 10 a 11 kola

Zápas 10 kola sme odohrali na ihrisku MHKM Skalica a už od úvodu sme sa snažili súpera dostať pod tlak čo sa nám aj podarilo, keď v 5 min. zápasu otvoril skóre Ján Huňor (0:1). Naďalej sme sa držali na puku v útočnom pásme a eliminovali sme ojedinelé útoky súpera. Naša aktivita v útočnom pásme sa vyplatila a Martin Kmeť pridal v 14 min. druhý gól (0:2). Od tohto momentu sme začali produkovať moderný celoplošný hokej na ktorý súper nevedel nájsť recept. Našu prevahu potvrdil Patrik Fugersy svojim jedenástym gólom sezóny (0:3). V závere druhej tretiny predviedol obranca Adam Kremnický nevídané sólo z vlastnej tretiny a rutinérsky medzi betóny brankára zvýšil naše vedenie na 0:4. Do tretej tretiny sme si dali cieľ neinkasovať gól, čo sa nám aj podarilo. Vážim si predvedenú aktívnu hru všetkých hráčov a odmenou nám je prvý zápas bez inkasovaného gólu za čo chlapcom aj brankárovi Richardovi Noskovičovi ďakujem.

Zápas 11 kola sme odohrali na ihrisku HC ŠKP Bratislava a opäť sme vstúpili do zápasu aktívne a súpera sme sa snažili držať čo najďalej od našej brány. Za našu aktivitu sme boli odmenený presilovou hrou, ktorú sme obrancom Matejom Jakubom využili a strelou od modrej čiary sme otvorili skóre zápasu (0:1).V ďalšom priebehu zápasu sme sa snažili tlačiť do bránkoviska súpera z čoho profitoval strelec dvoch gólov Martin Kmeť (0:3). V záverečnej tretine súper využil ojedinelé zaváhanie obrany a z prečíslenia znížil stav na 1:3. Náš druhý útok potvrdil dobrú formu a po gólovej dorážke Denisa Haška spečatil konečný stav stretnutia 1:4. V zápase sme potvrdili dobrý prístup k zápasu a zlepšili aktívnu hru obrancov na ktorej budeme ďalej pracovať.