Pohľad hlavného trénera kadetov po dvoch ligových zápasoch

03.09.2017 – MHKM Skalica : HK Ružinov, v prvej tretine mal zápas vyrovnaný priebeh hra sa prelínala z jednej strany na druhú. Súper však dokázal využiť  individuálne chyby obrancov a netaktickú hru centrov s čoho si vytvoril prečíslenia a dva krát skóroval 2:0. V druhej tretine sa priebeh hry nezmenil obe družstvá mali niekoľko dobrých príležitosti na skórovanie. V závere druhej tretiny po peknej individuálnej akcii Mateja Palečeka skóroval do odkrytej brány Šimon Kováč 2:1. Hneď v ďalšom striedaní sa individuálnou akciou predviedol Janko Huňor a šikovným zakončením vyrovnal stav stretnutia 2:2. V záverečnej minúte druhej tretiny sa po neprehľadnej situácií pred brankárom súpera najlepšie zorientoval Patrik Fügersy a strelil vedúci gól 2:3. V tretej tretine sme mali niekoľko vyložených situácií ale nedokázali sme sa presadiť a ani regulárny gól Janka Huňora nebol pánom rozhodcom uznaný.  Hra bola vyrovnaná až v závere sme opäť zlyhali v zdvojovaní brániaceho hráča centrom čo nás stálo vyrovnanie 3:3. Zápas hodnotím pozitívne pretože sme dokázali otočiť nepriaznivé skóre a ukázal nám nedostatky na ktorých budeme musieť v tréningoch zapracovať.

10.09.2017 – HK Ružinov : HC ŠKP Bratislava, hneď od úvodu zápasu nás súper zatlačil do hlbokej defenzívy a neboli sme schopný adekvátne reagovať . Súpera sme nechávali v našej obrannej tretine manévrovať s pukom bez fyzického kontaktu za čo sme zaplatili v 5 min. úvodným gólom súpera 0:1. V závere tretiny sme opäť neboli dostatočne agresívny pred vlastným brankárom a v oslabení  nám súper  pretlačil puk za brankovú čiaru 0:2. Druhá tretina už bola lepšia, hráči začali rýchlejšie korčuľovať a dohrávať osobné súboje. V závere tretiny sme boli vylučovaný a po rozhodení nacvičeného brániaceho tvaru sa ocitol súperov hráč pred našim brankárom a zvýšil skóre 0:3. V záverečnej tretine sme sa snažili aspoň o čestný úspech ale viazla nám kombinácia a nevedeli sme sa presadiť v útočnom pásme v hre 1 na 1. Konečný stav 0:3 nie je dobrý, mrzí ma však hlavne to, že sme nedokázali dostať súpera pod väčší tlak ani pri presilovej hre. Na druhej strane máme na čom ďalej pracovať a dokázať v budúcom zápase, že sme sa všetci z chýb poučili a zlepšili.