Prehliadky u telovýchovného lekára

HK Ružinov dostal k dispozícii možnosť absolvovať prehliadky na Klinike telovýchovného lekárstva vo Fakultnej nemocnici na Miczkiewiczovej ulici.

Termín prehliadok: 5.6. – 30.6.2017

Nahlásiť sa a objednať konkrétny termín treba do 20.5.2017 na telefónnom čísle ambulancie 02/57290462. Denne môžu absolvovať prehliadku 4 športovci. Cena vyšetrenia je 21,58 EUR a platí sa priamo v nemocnici. Vyšetrenie zahŕňa vyšetrenie moču, krvného obrazu a sedimentácie, ergometriu a prehliadku u telovýchovného lekára. Možno si dohodnúť a doplatiť spiroergometriu. Športovec, do 18 rokov, sa dostaví do ambulancie o 7.30 spolu s rodičom           ( rodič prinesie svoj OP), nalačno, s ranným močom, čistými teniskami, tričkom, trenírkami, uterákom. Odporúča sa priniesť si aj vodu a napríklad banán ako raňajky po odbere krvi.

Podľa informácie od MUDr. Svrčkovej zo Slovenského zväzu ľadového hokeja je pripravený návrh, aby prehliadka u telovýchovného lekára bola povinná až pre hokejistov od kategórie kadeti a vyššie. Pre mladších by mala postačovať prehliadka od svojho pediatra. Odporúčame však zdravotnú prehliadku v záujme mladého športovca aj pre mladšie kategórie.

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *